26.08.2014

Wielkie święto MTB w Jeleniej Górze

20 i 21 września Jelenia Góra stanie się stolicą kolarstwa MTB. W tych dniach w ramach Lang Team Grand Prix MTB odbędą się zawody Jelenia Góra TROPHY Maja Włoszczowska 2014.

To już szósta edycja wyścigów MTB rozgrywanych w kilku kategoriach wiekowych od młodzików po czołówkę światowego kolarstwa górskiego. Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich na trasę w okolicach Pałacu Paulinum, a kolarzom kibicujemy razem ze Sponsorem Głównym, którym jest TAURON Polska Energia.

W sobotę 20 września zostanie rozegrany wyścig XCC – short race na krótkiej rundzie w okolicy Pałacu Paulinum z metą w Parku przy ul. Nowowiejskiej. To bardzo widowiskowy wyścig. Na krótkim dystansie bardzo trudno oderwać się od rywali i właściwie od początku zawodnicy walczą o pozycję. Poza tym prawie cała runda jest widoczna dla kibiców – mówi Maja Włoszczowska. Dzień później zawodnicy wystartują w formule XCO na trudnej technicznie trasie na rundzie o długości około 4,5 kilometra.

W zawodach wystartują zawodnicy ze światowej czołówki. Na starcie pojawi się Jolanda Neff, 21-letnia Szwajcarka, która w tym roku wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata. Bardzo się cieszę, że Jolanda wystartuje, w tej chwili to chyba najjaśniej świecąca gwiazda kolarstwa MTB. Ale będą także inne znakomite zawodniczki, jak choćby zwyciężczyni z ubiegłego roku Włoszka Eva Lechner – dodaje Włoszczowska.

Wśród mężczyzn swój udział potwierdzili już Holender Michiel van der Heijden, brązowy medalista mistrzostw świata z ubiegłego roku oraz Emil Lindgren – mistrz Szwecji, jedenasty kolarz rankingu UCI, jeden z najlepiej technicznie jeżdżących zawodników na świecie.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI