04.09.2014

Moc atrakcji w Jeleniej Górze

Rowerowy tor przeszkód dla dzieci, wyścig krótki dla amatorów i konkurs, w którym do wygrania będzie rower GIANT - to tylko niektóre atrakcje czekające na wszystkich chętnych podczas Lang Team Grand Prix MTB 2014 w Jeleniej Górze.

W dniach 20-21 września odbędą się tam zawody Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska. W sobotę zawodnicy będą rywalizować w widowiskowym wyścigu krótkim, a w niedzielę wystartują w olimpijskiej formule cross country.

Ale ten weekend to nie tylko zmagania najlepszych zawodowców, to także mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy przyjadą do Jeleniej Góry. W sobotę o 12.30 zapraszamy dzieci na Kids Adventure, czyli rowerowy tor przeszkód. Swoje umiejętności będą mogły sprawdzić dzieci w wieku 3-12 lat, a każdy uczestnik dostanie koszulkę rowerową oraz dyplom. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają nagrody.

O nie walczyć będą również dorośli, który mogą wystartować w XCC Short race – krótkim wyścigu w formule open rozgrywanym system australijskim. Do pokonania okrążenie o długości 1 km dla kobiet i mężczyzn. Początek rywalizacji o 13:30. Zapisy na miejscu zawodów.

Z kolei w niedzielę będzie można wygrać rower marki GIANT. W akcji „Dosiądź GIANT’a” trzeba będzie wsiąść na podwieszony rower i zrobić sobie na nim zdjęcie.  Wygrywa najciekawsze zdjęcie, które wybierze Maja Włoszczowska.

Każdy będzie też mógł wyruszyć „Szlakiem Mai”. Na trasie znajduje się kilka wyjątkowo trudnych punktów (między innymi Skocznia Małysza, Ratuj się kto może). Trzeba będzie pobrać mapę z namiotu firmy Quest i ruszyć na trasę. Ci, którzy odnajdą wszystkie punkty i zbiorą pieczątki otrzymają cenne nagrody.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, bo konkursów, loterii i nagród będzie dużo więcej. Do zobaczenia w Jeleniej Górze!

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI