23.09.2014

Jolanda Neff: To były wspaniałe zawody

Przepiękna trasa, fantastycznie zorganizowana impreza i zwycięstwo na koniec sezonu – Jolanda Neff, zwyciężczyni wyścigu XCO podsumowuje zawody Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska 2014.

Wygrałaś niezwykle trudny wyścig, pokonałaś wspaniałe rywalki. Jak oceniasz te zawody i swoją postawę?

To przepiękna trasa, widowiskowa i trudna, pełna kamieni i korzeni. Spokojnie mogłyby odbywać się na niej zawody Pucharu Świata.  Zresztą cała impreza jest fantastycznie zorganizowana i za to należą się ogromne słowa uznania.

Jeśli chodzi o wyścig, to był on czystą przyjemnością. Zaczęłyśmy bardzo szybko, uzyskałyśmy przewagę. Potem niestety Maja i Eva miały pecha – obie przebiły oponę. Było mi przykro z tego powodu, ale też cieszę się bardzo ze zwycięstwa.

Deszcz bardzo utrudniał jazdę?

Pod koniec wyścigu padało bardzo mocno i trasa zrobiła się śliska. Przejechanie odcinków w lesie nie było łatwe. Ta trasa sama w sobie jest bardzo wymagająca, deszcz uczynił ją ekstremalnie trudną.

To dla ciebie wspaniały sezon, wygrałaś tu, a wcześniej zdobyłaś mistrzostwo świata U-23 i Puchar Świata…

Fantastyczny sezon, który kończę pięknym zwycięstwem. W tym sezonie wszystko poszło idealnie. Dziękuję wszystkim za to, że mogłam się znaleźć w tym miejscu. W sposób szczególny chciałam podziękować Mai, bo była niezwykle pomocna i dzieliła się swoim doświadczeniem. Bez niej, nie byłoby mnie tu.

To był ostatni wyścig w sezonie?

Właściwie tak. Przede mną jeszcze kilka mniejszych imprez, ale pod koniec października wyjeżdżam na wakacje i będę wypoczywać na plaży.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI